Kalkulator odsetek – policz zanim weźmiesz kredyt

Kiedy myślimy o zaciągnięciu kredytu, nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że do banku zazwyczaj wpłacamy dwa razy wyższą kwotę. Niestety żaden bank nie udzieli nam kredytu bezprocentowego, ponieważ, jak wiadomo, bank na nas także chciałby zarobić. I jak się często okazuje, na każdym kliencie bank zarabia ogromne sumy. W szczególności, gdy kredyt zaciągany jest na wysoką kwotę. Tak się dzieje zazwyczaj w przypadku kredytu hipotecznego.


Zawierając umowę kredytu, zawsze musimy liczyć się z tym, że również będziemy dla banku spłacać odsetki. Zazwyczaj jest tak, że na początku spłacania kredytu większą część raty stanowią odsetki. Natomiast niewielki procent stanowi kwota, która rzeczywiście jest odpowiedzialna za spłatę raty.

Często zastanawiamy się, jak rozkładają się i ile wynoszą odsetki kredytowe. Przy zawarciu umowy zazwyczaj otrzymujemy harmonogram spłat, gdzie zawsze wskazane są raty z uwzględnieniem spłacanej pożyczonej kwoty oraz z uwzględnieniem odsetek.

A jeśli jeszcze nie zasięgnęliśmy kredytu, a chcemy wiedzieć, jak będą rozkładać się odsetki? Często w banku otrzymujemy symulację kredytu, gdzie wskazane są odsetki i wysokości rat.

Jednak w dzisiejszych czasach również w Internecie możemy znaleźć kalkulator odsetek. Jeśli wprowadzimy wszystkie dane z kredytu, czyli wysokość zaciąganego kredytu, oprocentowanie oraz to, na jaki okres zostanie zaciągnięty kredyt, to wówczas otrzymamy informacje, ile będą wynosiły odsetki.

Dla niektórych informacje dotyczące odsetek mogą okazać się szokujące. Jednak, tak jak wspomniałam wyżej, banki często chcą zarobić na każdym kliencie, więc nie mogą dawać bezprocentowych kredytów. Dodatkowo bardzo rzadko można znaleźć podmioty, które bezprocentowo udzielą nam pożyczki czy kredytu.
W związku z powyższym, jeśli potrzebujemy pieniędzy, musimy wybrać się do banku i spłacać również odsetki. Na szczęście nie my jedni!