Jak zbudować dobrą historię kredytową?

Wielu młodych Polaków latami oszczędza na własne mieszkanie. Podejmują się dodatkowej pracy, prowadzą budżet domowy, odmawiają sobie wielu rzeczy, a wszytko to po to, żeby zaoszczędzić odpowiednio dużo pieniędzy na wkład własny.

Gdy już zdobędą wymaganą kwotę od razu kierują swoje kroki do banku. Niestety przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny często spotykają się z odmową. Przy wnioskowaniu o tak duże pieniądze liczy się nie tylko wysokość comiesięcznych zarobków i posiadanie kwoty wkładu własnego. Znaczenie ma również wiarygodność klienta. Bank musi mieć pewność, że dana osoba będzie w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie.

Dlatego też dla młodych ludzi zainteresowanych kredytem hipotecznym bardzo ważna jest dobra historia kredytowa. Jak ją zbudować? Banki sprawdzają sytuację klienta w Biurze Informacji Kredytowej. W BIK-u znajdują się informacje o wszystkich kredytach zaciągniętych przez daną osobę. Znaleźć tam można również dane o terminowości spłaty poszczególnych rat.

Zbudowanie dobrej historii kredytowej można więc sprowadzić do wzięcia kredytu na przykład na jakiś sprzęt gospodarstwa domowego. Później wystarczy spłacić wszystkie raty w terminie i już możemy się cieszyć dobrym notowaniem w BIK. Jeżeli z powodu wcześniejszych problemów ze spłatą zobowiązań historia kredytowa nie jest najlepsza, to warto zwrócić się o radę do doradcy finansowego. Doświadczony specjalista pomorze naprawić sytuację w BIK, a dodatkowo podsunie najlepsze rozwiązania finansowe dostosowane do potrzeb klienta.