Kredyt hipoteczny – jaki bank wybrać?

Wielu z nas decyduje się na zakup mieszkania, ale jak tego dokonać kiedy nie ma się wystarczającej ilości środków? Rozwiązaniem jest kredyt hipoteczny, który udzielany jest przez banki osobom spełniającym odpowiednie warunki.

Jak wybierać kredyt hipoteczny

To jaki bank wybierzesz zależy od Ciebie, ale warto wiedzieć, że banki prześcigają się w ofertach i kredyt hipoteczny warto zaciągnąć od banku, który ma dla nas najwięcej do zaoferowania. Musisz pamiętać jednak, że pożyczkę dostaniesz tylko jeśli masz tzw. zdolność kredytową.

Niezwykle pomocnym narzędziem w wyborze korzystnej oferty bankowej, jest na pewno ranking kredytów hipotecznych. Umożliwia porównanie produkt z różnych banków opierających na takich danych: jak RRSO, czy oprocentowanie.

Oferta kredytów hipotecznych w różnych bankach

Ubiegając się o kredyt hipoteczny w banku PKO BP można nastawiać się na niezłą ofertę i niezłe oprocentowanie kredytu. Plusem jest to, że zaciągnięcie kredytu nie obliguje nas do wykupienia w banku polisy na życie i dodatkowych ubezpieczeń. mBank oferuje opcję obniżonej marży kredytowej. Bank pobiera prowizję od udzielonego kredytu hipotecznego w przedziale 0-4% kredytu.

Kredyt hipoteczny w Alior banku jest o tyle dobrą opcją, że rozpatrzenie wniosku nie będzie Cię nic kosztowało, a prowizja od kredytu ustalana jest indywidualnie i nie przekroczy 5% kwoty kredytu.

Porównaj ofertę w różnych bankach

Innym bankiem, który oferuje kredyt hipoteczny jest bank Millenium. Jeżeli nie jesteś pewny jaki bank wybrać, aby ubiegać się o kredyt hipoteczny, warto zapoznać się z dostępnymi w internecie rankingami banków, które mogą rozwiać Twoje wątpliwości. Jeżeli jednak szukasz odpowiedzi na bardziej skomplikowane pytania, to warto udać się do oddziałów bankowych i porozmawiać z pracownikiem banku.

Warto pamiętać, że kredyt hipoteczny jest wieloletnim zobowiązaniem finansowym, które pomoże Ci zamieszkać we własnych czterech kątach, ale i obliguje Cię do comiesięcznych wydatków. To jaki bank bank wybierzesz może się przełożyć na jakość Twojego życia.